Albumy na zdjęcia – skarbnica rodzinnych wspomnień

Albumy na zdjęcia - skarbnica rodzinnych wspomnień

4 kobiety na jednym zdjęciu – Sesja pokoleniowa na Dzień Mamy

 

Równy rok temu napisała do mnie Iwona z zapytaniem o taką właśnie sesję pokoleniową. Chciała zapamiętać na zdjęciu siebie, swoją mamę, babcię i swoją córkę.

Bardzo spodobał mi się ten pomysł, bo bardzo lubię takie sesję. Trochę niesztampowe, wymagające ode mnie indywidualnego podejścia.

Niestety pandemia i covid pokrzyżowały nam wtedy plany. Udało nam się spotkać za to w maju tego roku, przy okazji mini sesji, które organizowałam z okazji Dnia Mamy.
Sesja odbyła się w pięknym wnętrzu Studia Sikory.

Wiedziałam od początku, że sesja będzie inna niż zazwyczaj. Musiałam wykorzystać w niej zarówno swoje umiejętności pracy z trzylatką jak również z o ponad 70 lat od niej starszą prababcią.
Chciałam uchwycić ich temperament, ich relacje i więzi.

Patrząc na te zdjęcia widzę, że mi się to udało. Widzę cudowne kobiety, które są bardzo blisko siebie. Które się kochają, i które chcą tę miłość i bliskość zatrzymać w pamięci. Które są wpatrzone w najmłodszą kobietkę i które patrząc na nią mają wypisana na twarzy szczęście.

To ona dodaje im energii, nadaje rytm, rozśmiesza słodkimi minkami, rozczula szczerymi przytulasami.

Swoimi małymi rączkami pokrytymi pieczątkami obejmuje szyje prababci dając niespodziewanego buziaka i zaraz pędzi dalej żeby wykonać skok z kanapy.

 

 

mama całuje córeczkę
sesja pokoleniowa w warszawie
mała dziewczynka podskakuje za ręce z prababcią i mamą
mała dziewczynka z prababcią
sesja pokoleniowa w studio
babcia i prababcia z wnuczką
mała dziewczynka skacze z krzesła
4 kobiety na zdjęciu

Uśmiech zatrzymany na ułamek sekundy w obiektywie mojego aparatu to największa radość, jaką czerpię z pracy fotografa. Jednak prawdziwą satysfakcję daje mi szczęście i wzruszenie moich klientów, które obserwuję, gdy oglądają gotowe zdjęcia z naszych wspólnych sesji. Ostatnio coraz częściej zastanawiam się, gdzie trafią te wyjątkowe fotografie: czy zostaną oprawione w ramki lub wklejone do rodzinnego albumu na zdjęcia? A może zostaną zarchiwizowane na dysku komputera…?
Aby pomóc Wam podjąć właściwą decyzję, przygotowałam specjalną ofertę przepięknych albumów na zdjęcia, które będą wymarzoną oprawą dla Waszych rodzinnych fotografii. A dlaczego wciąż warto drukować zdjęcia?

Wywołane zdjęcia przywołują wyjątkowe wspomnienia

To niesamowite, ale za każdym razem, gdy biorę do ręki album, otwiera się przede mną magiczny świat pełen wspomnień. Patrząc na wywołane zdjęcia, przypominają mi się nie tylko piękne chwile, ale również mnóstwo detali, które wydawać by się mogło, już dawno przepadły w mojej pamięci. Przeżywam te wydarzenia na nowo i, co najciekawsze, zawsze trochę inaczej. Dyskusji i śmiechom nie ma końca, gdy każdy opowiada swoją wersję wydarzeń. Dzięki temu jesteśmy bliżej i uczymy nasze dzieci, jak właściwie pielęgnować rodzinne wspomnienia.

Jeszcze jeden powód, aby spędzić czas w realu

A teraz wyobraźcie sobie, że siedzicie wygodnie w domowym zaciszu w towarzystwie swoich pociech i zamiast nad albumem ze zdjęciami pochylacie się nad… tabletem. Przekopujecie się przez setki nieuporządkowanych i niewyraźnych zdjęć, aby znaleźć te udane – i tak mija kolejna godzina spędzona przed ekranem. Jestem przekonana, że nie do końca o to Wam chodzi. Odłóżcie więc tablet i zapomnijcie na chwilę o cyfrowym świecie. W albumie Wasze zdjęcia będą uporządkowane i zawsze pod ręką, aby towarzyszyć Wam podczas rodzinnych spotkań. Wasze dzieci w przyszłości podziękują Wam za ten czas spędzony bez elektronicznych gadżetów, przepełniony wspomnieniami.

Zdjęcia w albumie są wieczne i bezpieczne

Są jeszcze dwie bardzo ważne zalety wywoływania zdjęć, o których w zdigitalizowanym świecie łatwo zapominamy – trwałość i bezpieczeństwo naszych rodzinnych fotografii. Na pewno pamiętacie, jak 20 lat temu do zapisywania plików wykorzystywaliśmy dyskietki, ale zaledwie dekadę później głównym nośnikiem danych stały się płyty CD. Tych ostatnich z kolei prawie nikt już dzisiaj nie używa, wgrywając zdjęcia na chmurę. Gdzie będziecie szukać swoich zdjęć za kolejnych 10 lat? I jak bezpieczne tam będą?

Wywołując Wasze ulubione zdjęcia, możecie zapomnieć o szyfrowaniu danych. Wystarczy, że wskażecie kolor okładki, a ja przygotuję dla Was idealny album z naszej wspólnej sesji. Materiałowa oprawa nada zdjęciom ponadczasowego charakteru, a sztywne strony zapobiegną zniszczeniom. Możecie wybierać spośród X kolorów i tkanin, które będą pięknie wyglądać w każdym wnętrzu.