Warsztaty naturalnej fotografii rodzinnej

warsztaty fotografii rodzinnej

4 kobiety na jednym zdjęciu – Sesja pokoleniowa na Dzień Mamy

 

Równy rok temu napisała do mnie Iwona z zapytaniem o taką właśnie sesję pokoleniową. Chciała zapamiętać na zdjęciu siebie, swoją mamę, babcię i swoją córkę.

Bardzo spodobał mi się ten pomysł, bo bardzo lubię takie sesję. Trochę niesztampowe, wymagające ode mnie indywidualnego podejścia.

Niestety pandemia i covid pokrzyżowały nam wtedy plany. Udało nam się spotkać za to w maju tego roku, przy okazji mini sesji, które organizowałam z okazji Dnia Mamy.
Sesja odbyła się w pięknym wnętrzu Studia Sikory.

Wiedziałam od początku, że sesja będzie inna niż zazwyczaj. Musiałam wykorzystać w niej zarówno swoje umiejętności pracy z trzylatką jak również z o ponad 70 lat od niej starszą prababcią.
Chciałam uchwycić ich temperament, ich relacje i więzi.

Patrząc na te zdjęcia widzę, że mi się to udało. Widzę cudowne kobiety, które są bardzo blisko siebie. Które się kochają, i które chcą tę miłość i bliskość zatrzymać w pamięci. Które są wpatrzone w najmłodszą kobietkę i które patrząc na nią mają wypisana na twarzy szczęście.

To ona dodaje im energii, nadaje rytm, rozśmiesza słodkimi minkami, rozczula szczerymi przytulasami.

Swoimi małymi rączkami pokrytymi pieczątkami obejmuje szyje prababci dając niespodziewanego buziaka i zaraz pędzi dalej żeby wykonać skok z kanapy.

 

 

mama całuje córeczkę
sesja pokoleniowa w warszawie
mała dziewczynka podskakuje za ręce z prababcią i mamą
mała dziewczynka z prababcią
sesja pokoleniowa w studio
babcia i prababcia z wnuczką
mała dziewczynka skacze z krzesła
4 kobiety na zdjęciu

Jakiś czas temu miałam okazję poprowadzić, po raz pierwszy, indywidualne warsztaty naturalnej fotografii rodzinnej lifestyle.
Przyznam szczerze, że takie warsztaty fotograficzne chodziły mi już po głowie od jakiegoś czasu. Dostawałam sporo zapytań, o to czy prowadzę takie warsztaty, czy chciałabym podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Opowiedzieć o swojej drodze o tym jakie były moje początki, jak budowałam portfolio by dojść do tego etapu na którym jestem obecnie.

Musiałam dojrzeć do tej decyzji również wewnętrznie i mieć pewność, że jestem gotowa na to by dzielić się z innymi fotografami wiedzą.
Temat fotografii rodzinnej to dla mnie temat rzeka, mogę opowiadać o tym bez końca. W końcu to moja pasja, którą przerodziłam w swoją pracę. Zdecydowałam się poruszyć podczas warsztatów najważniejsze, według mnie kwestie. Podczas spotkania opowiedziałam o tym jak wygląda mój kontakt z klientem od początku do końca, jak przygotowuje go do sesji, jak przebiega sama sesja, jak pracuje z dziećmi i z rodzicami. Jak sprawiam, że moje fotografie są pełne radości i pięknych emocji?
Nie obyło się również od kwestii technicznych, opowiedziałam o moich ustawieniach aparatu, na co zwracam uwagę, jak opowiadam historie za pomocą fotografii, oraz co zrobić aby galeria końcowa zdjęć była ciekawa i różnorodna.

Na koniec podzieliłam się swoją wiedzą na temat obróbki zdjęć, mojej pracy w Lightroomie oraz opowiedziałam o tym jak dostarczam zdjęcia klientom, jak prezentuje zdjęcia w mediach społecznościowych oraz w swoim portfolio.
W trakcie warsztatów z fotografii rodzinnej poprowadziłam również sesję rodzinna ciążową, tak aby uczestniczka mogła zobaczyć dokładnie styl mojej pracy od “kuchni” oraz spróbować wcielić w życie moje wskazówki. Wierzę, że taka praktyka jest bardzo cenna i wręcz niezbędna podczas takich warsztatów. Teoria teorią ale to praktyka w mojej fotograficznej drodze odegrała chyba najważniejszą rolę.

Mnie osobiście prowadzenie warsztatów i dzielenie się wiedzą sprawiło ogromną radość. Jestem pewna, że takie warsztaty będę jeszcze nie raz dla Was prowadzić. Jeśli ktoś z Was chciałby dowiedzieć się czegoś więcej o mojej naturalnej fotografii rodzinnej, zapraszam Was do kontaktu. Warszawy będą zawsze indywidualne i szyte na miarę Waszych potrzeb i Waszego doświadczenia.

A tu zapraszam Was do obejrzenie zdjęć z sesji, która odbyła się podczas moich warsztatów.

Mam na imię Ola i jestem fotografem rodzinnym. Moich klientów odwiedzam w Warszawie i okolicach, chętnie też podróżuje. Moje ulubione fotografie to te, przedstawiające emocje, opowiadające historie Waszej codzienności. Najczęściej spotykam się z wami na sesjach rodzinnych, noworodkowych i ciążowych, oraz podczas spotkań okolicznościowych jak roczek lub chrzest.