fbpx

Sesja rodzinna w Warszawie – jak się do niej przygotować?

Sesja rodzinna w Warszawie - jak się do niej przygotować?

Sesja rodzinna w Warszawie – jak się do niej przygotować?

Sesja rodzinna to jeden z rodzajów sesji zdjęciowych, który cieszy się największą popularnością. Niezależnie od tego, jak dużą rodzinę mamy, takie pamiątkowe zdjęcia są doskonałą okazją, aby uwiecznić to, co dla nas najważniejsze. Relacje z tymi, których kochamy. Warto również pamiętać o tym, że sesja to nie tylko pamiątka do schowania w albumie. To również ujęcia, które mogą zdobić naszą codzienną przestrzeń, a więc uzupełniać wystrój domu. W jaki sposób zaplanować sesję rodzinną w Warszawie, a idąc dalej, na jakie miejsce się zdecydować? Mam nadzieję, że w tym artykule znajdziesz wskazówki oraz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania w kontekście fotografii rodzinnej. Dlaczego warto wybrać sesję rodzinną?

Dlaczego warto zdecydować się na sesję rodzinną? Możemy być pewni, że każda grupa, decydująca się na wspólne, pamiątkowe zdjęcia, ma inne motywy. Mimo tego głównym celem jest właśnie pamiątka. Sesja pozwala uchwycić wspólne chwile. Czasem w naturalnym, codziennym środowisku, a czasem w stylizowanej przestrzeni, jednak sens pozostaje niezmienny: zdjęcia ukazują wszystkich członków rodziny i pomagają uwiecznić pokoleniową historię. Sesja rodzinna to również emocje, a więc uśmiechy, gesty, spojrzenia i właśnie relacje. Dla wielu osób jest to również pretekst do wspólnego spędzenia czasu oraz poświęcenia najbliższym uwagi. Wszelkiego rodzaju rocznice czy urodziny to doskonały moment, aby zorganizować takie wydarzenie.

Sesja rodzinna w Warszawie - jak się do niej przygotować?
Sesja rodzinna w Warszawie - jak się do niej przygotować?
Sesja rodzinna w Warszawie - jak się do niej przygotować?
Sesja rodzinna w Warszawie - jak się do niej przygotować?
Sesja rodzinna w Warszawie - jak się do niej przygotować?

Sesja rodzinna w Warszawie – gdzie ją zaplanować?

Sesja rodzinna jest tą, którą można zaplanować na wiele, różnych sposobów. Niektórzy wykorzystują domową, znaną na co dzień przestrzeń. Jeszcze inni planują takie zdjęcia w specjalnie przygotowanym studiu, które doda sesji charakteru. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, ile osób będzie brać udział w zdjęciach i na jakim charakterze najbardziej nam zależy. Czy ma to być naturalne uchwycenie codzienności, czy być może mają to być ujęcia stylizowane? Czy zdjęcia mają być bardziej eleganckie czy być może lifestylowe? Istnieje jeszcze trzecia opcja dla osób, chcących zaplanować sesję rodzinną, a mianowicie sesja w plenerze. Aktualnie jest coraz to więcej dostępnych miejsc, które można wykorzystać do pamiątkowych sesji rodzinnych właśnie w Warszawie.

Gdzie w Warszawie zorganizować sesję rodzinną w plenerze?

Warszawa ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o zaplanowanie sesji rodzinnej w plenerze. Warto zastanowić się nad porą roku. Kilka miejsc sprawdzi się idealnie do naturalnej sesji rodzinnej na przykład wiosną, ale część miejsc można wykorzystać do takiej sesji przez cały rok. Jeśli myślimy natomiast nad zdjęciami w naturalnym, wiosennym klimacie, istnieją stylizowane szklarnie, które znajdują się w samej Warszawie, ale i okolicach. Idąc dalej, Warszawa to nie tylko zabudowa i tętniące życiem miasto. To również parki czy obrzeża miasta, a więc plaże nad Wisłą pełne natury i niezmąconej architekturą przestrzeni. Pozostając jednak przy ogrodach i parkach, do których dostęp mamy na co dzień, warto zorganizować sesję rodzinną w Ogrodzie Saskim, Parku Skaryszewskim czy być może Parku przy Dolince Służewieckiej. Słynne Łazienki to kolejne miejsce warte uwagi. Takie lokalizacje nie są typowo sezonowe, a więc cieszą się popularnością wśród fotografów i klientów niezależnie od panującej obecnie pory roku. 


Zobacz na moim blogu jak wygląda sesja w Ogrodzie saskim i w podwarszawskim sadzie Wiosną.

Kiedy najlepiej zrealizować sesję plenerową?

Naturalna sesja rodzinna to najczęściej ta, która kojarzy się z ujęciami w plenerze. Jej głównym atutem jest właśnie tło, a więc miejsca pełne kolorów oraz naturalnego światła. To wszystko wpływa na niepowtarzalny klimat i końcowy obrazek. Z uwagi na to, że sesje plenerowe mogą mieć różny klimat, planuje się je w różnych porach, jednak najczęściej sugeruje się tak zwaną złotą godzinę. W fotografii jest to ta pora dnia, która występuje tuż po wschodzie słońca, ale i zaraz przed zachodem. O tej porze światło jest niezwykle miękkie oraz charakteryzuje je właśnie ciepły, złocisty kolor. Warto jednak pamiętać, że “golden hour” to krótkie bloki czasowe. Trwają średnio do 40 minut, dlatego tak ważny jest plan ujęć. Wszystko po to, aby wykorzystać w pełni potencjał naturalnego światła. Jeśli zależy Wam na wręcz magicznym klimacie, naturalna sesja rodzinna o złotej godzinie, w plenerze – to pomysł dla Was! Spotkajmy się wtedy o zachodzie słońca, najlepiej na około 2h-1,5h godziny przed zachodem. W zależności od tego w jakim miesiącu planujecie sesję w plenerze, godzina zachodu słońca bęazie inna.Sesja rodzinna w Warszawie - jak się do niej przygotować?
Sesja rodzinna w Warszawie - jak się do niej przygotować?
Sesja rodzinna w Warszawie - jak się do niej przygotować?
Sesja rodzinna w Warszawie - jak się do niej przygotować?
Sesja rodzinna w Warszawie - jak się do niej przygotować?
Sesja rodzinna w Warszawie - jak się do niej przygotować?
tata pomaga synowi wspinać się na ściance wspinaczkowej

Kto może wziąć udział w sesji rodzinnej?

Jeśli zastanawiacie się, kto może wziąć udział w takiej sesji rodzinnej, odpowiedź jest banalnie prosta – wszyscy członkowie rodziny czy nawet najbliżsi przyjaciele. Wśród najczęściej wybieranych sesji rodzinnych są właśnie sesje pokoleniowe. Cieszą się ogromną popularnością przede wszystkim z uwagi na to, że są w stanie pokazać wszystkich członków rodziny i uchwycić w delikatny sposób wszelkie różnice, ale i podobieństwa. 

 

Jesteśmy również w stanie stworzyć kilka kombinacji, jeśli chodzi o to, kto ma być na fotografii. Może być to prezentacja całego pokolenia, a więc mamy z córką, babcią oraz prababcią czy syna z tatą, dziadkiem i pradziadkiem. Idąc dalej, możemy postawić również na zdjęcie w parach:

 

  • mama z tatą, 
  • mama z córką, 
  • mama z synem, 
  • tata z córką 
  • tata z synem

 Oczywiście warto znaleźć czas na ujęcia, na których będzie widać całą rodzinę. Jeśli zamierzamy zorganizować sesję, w której udział weźmie więcej osób, warto pomyśleć o stworzeniu harmonogramu. To ten moment, w którym razem z klientem, zastanawiamy się, czy aby na pewno obecność wszystkich członków rodziny jest konieczna przez cały czas trwania sesji zdjęciowej? Być może część osób mogłaby przyjechać jedynie na zrealizowanie współtworzonych przez siebie ujęć? 

 

Sesja rodzinna w Warszawie - jak się do niej przygotować?
Sesja rodzinna w Warszawie - jak się do niej przygotować?
Sesja rodzinna w Warszawie - jak się do niej przygotować?

W jaki sposób przygotować się do sesji rodzinnej?

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób przygotować się do sesji zdjęciowej, mam dla Ciebie kilka wskazówek. Najtrudniejsze jest z pewnością zdecydowanie się na miejsce sesji. Kiedy jednak mamy to ustalone, wiemy więcej na temat jej charakteru oraz klimatu zdjęć, który pragniemy osiągnąć. Następny, najważniejszy element rodzinnej sesji zdjęciowej to my sami, a więc nasz wygląd. Charakter stylizacji, być może włosy, makijaż i te szczegóły, które będą dopełniać cały obrazek. Pamiętajmy jednak, że samo w sobie pozowanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Powinniśmy podejść do zdjęć z otwartością i naturalnością, ponieważ poza tym, że ma być to pamiątka na lata, ma być to również miło spędzony czas w gronie najbliższych. Jest jednak jeszcze jeden krok, który stosują klienci na drodze do planowania rodzinnej sesji zdjęciowej. Moodboardy oraz rozpiski z konkretnie zaplanowanymi ujęciami oraz osobami, biorącymi w nich udział. To przede wszystkim szansa na to, że sesja przebiegnie sprawnie i przyjemnie. 

 

Czas spędzony na rodzinnej sesji zdjęciowej to wspaniała okazja do tego, aby stworzyć pamiątkę na lata. Warto zatem wiedzieć, kiedy zaplanować takie spotkanie, o jakiej godzinie, jeśli mówimy tu o sesji w plenerze czy z kim się na niej pojawić. Jeśli zadbamy o odpowiednie przygotowanie szczegółów, będzie to przyjemny czas pozbawiony presji i stresu. Sesja rodzinna zorganizowana w  Warszawie, może się odbyć w różnych, ciekawych miejscach, które z pewnością dopełnią pamiątkowe ujęcia. To ten rodzaj zdjęć, który zostaje z nami na lata i pomaga sięgnąć pamięcią do wyjątkowych momentów współtworzonych z tymi, których kochamy.