fbpx

Sesja rodzinna w plenerze – 5 powodów, dla których warto ją zrobić

sesja rodzinna w plenerze

Sesja rodzinna w plenerze – 5 powodów dla których warto ją zrobić. 

Wiosna to nie tylko jedna z najpiękniejszych pór roku, ale również idealny moment na uwiecznienie rodzinnych chwil podczas sesji plenerowej. Po okresie szaro-burej zimy, natura odradza się do życia, oferując soczysto-zielony kolor trawy oraz pąki liści i kwiatów, które wkrótce rozkwitną w różnorodnej palecie barw. Do tego wszedzie unosi się niepowtarzalny zapach kwitnących kwiatów. Ta niepowtarzalna wiosenna atmosfera stanowi doskonałe tło dla sesji rodzinnej w plenerze.

Korzystając z łagodnej pogody i przyjemnych temperatur wiosennych, możemy uwiecznić wyjątkowe momenty rodzinne na świeżym powietrzu. W tym artykule przedstawię pięć powodów, dla których wiosna to doskonały czas na sesję rodzinną w plenerze, umożliwiającą uchwycenie piękna natury i żywych kolorów na rodzinnych portretach.

sesja rodzinna w plenerze wiosną
sesja rodzinna w plenerze wiosną

1. Naturalne piękno wiosennej przyrody

Po zimie ziemia budzi się ze snu . Drzewa i kwiaty kwitną żywymi kolorami, wypełniając powietrze słodkimi zapachami. Ptaki wracają z migracji, wypełniając niebo radosnym śpiewem. Aż chce się spędzać coraz więcej czasu na dworze, spacerując, jeżdżąc na rowerze.

To wszystko tworzy piękny krajobraz, który może być idealnym tłem dla twoich rodzinnych portretów.

2. Odpowiedni czas na sesję

Wiosną umawiamy się na sesje w plenerze w godzinach między 16 a 18. Wtedy mamy najlepsze światło, które o tej porze roku jest delikatne i ciepłe. Jest to idealny czas na sesję z maluchami, bo nie są one wtedy jeszcze śpiące i zbytnio zmęczone. W lecie te godziny rozpoczęcia sesji plenerowej są zazwyczaj dużo późniejsze. Jeśli masz małe dzieci warto umówić się na sesję w plenerze właśnie wiosną.

3. Łagodna pogoda

Wraz z nadejściem wiosny pojawiają się cieplejsze, dłuższe i bardziej słoneczne dni. W porównaniu z upalnym latem lub mroźną zimą, wiosenna pogoda jest łagodna i przyjemna. Temperatury są odpowiednie, dzięki czemu Ty i Twoja rodzina możecie czuć się zrelaksowani i spokojni podczas sesji zdjęciowej. Możesz ubrać się wygodnie, nie martwiąc się spocisz lub będziesz dygotała z zimna.

4. Wiosną mamy więcej czasu

Wiosną mamy też zazwyczaj więcej czasu. Możemy spotkać się po pracowitych świętach wielkanocnych ale jeszcze przed początkiem lata. Ponieważ nie rozpraszają Cię żadne ważne święta ani wydarzenia, możesz skupić się na utrwalaniu rodzinnych wspomnień. Niezależnie od tego, czy chcesz uchwycić zmiany zachodzące w twojej rodzinie, czy świętować kamienie milowe twoich pociech, wiosna zapewnia idealny czas, aby to zrobić.

5. Wspomnienia na lata

Rodzinne sesje zdjęciowe wiosną mogą stworzyć wspomnienia, do których będziesz wracać przez lata. Możesz powiesić zdjęcia w ramkach w swoim domu, dzielić się nimi z przyjaciółmi i rodziną, a nawet używać ich na kartkach świątecznych lub postach w mediach społecznościowych. Wspomnienia, które tworzysz podczas wiosennej rodzinnej sesji zdjęciowej, mogą przynosić radość i szczęście Twojej rodzinie przez wiele lat.

Podsumowując, wiosna to idealny czas na rodzinne sesje zdjęciowe. Dzięki naturalnemu pięknu przyrody, łagodnej pogodzie, idealnemu czasowi sesji możesz stworzyć przepiekne wspomnienia Twojej rodziny. 

Zarezerwuj rodzinną sesję zdjęciową tej wiosny i stwórz niezapomniane wspomnienia z najbliższymi.

sesja rodzinna w plenerze w sadzie
sesja rodzinna w plenerze
sesja rodzinna w plenerze w sadzie wiosną

Sesja rodzinna w plenerze pomysły:

Szukasz pomysłu na sesję rodzinną w plenerze. Wiosna to idealny czas na taką sesję. Oto kilka inspiracji na sesję wiosną.

  • Piknik w parku.

Zaplanujcie rodzinny piknik w malowniczym parku w Warszawie. W miejscu otoczonym zielenią i kwitnącymi kwiatami. Uwiecznijcie chwile radości, gdy wszyscy delektują się pysznym jedzeniem na kocu pod drzewem.

  • Wspólna zabawa podczas złotej godziny.

Skorzystajcie z ciepłego, złotego światła podczas tzw. złotej godziny. Wiosną możemy spotkać się wcześniej niż latem. Szczególnie polecam tą porę roku na sesję rodzinną jeśli masz w domu malutkie dzieci. Latem sesje umawiam znacznie później w okolicach godziny 19-20. Dla małych dzieci ta pora często bywa zbyt późna.

  • Kwitnący Sad.

Jeśli jesteś gotowa na dalszą wyprawę za Warszawę możemy spotkać się w kwitnącym sadzie. Ten sad, w którym odbyła się ta sesja mieści się niedaleko Tarczyna. To sad EKOJabłonka,aż trudno uwierzyć, ale sad ten istnieje od 1862 roku. Ten sad to jedno z moich sprawdzonych miejsc, do którego wracam co roku. Bardzo je lubię, bo jest tam naprawdę magicznie. Najlepszy czas na zdjęcia rodzinne w sadzie to końcówka kwietnia.

Sesja Rodzinna w Plenerze – Jak się Ubrać?

Wybierając strój na sesję rodzinna w plenerze możesz kierować się następującymi punktami:

  • Wybierz stroje w jasnych i stonowanych kolorach. Będą pięknie wyglądać na tle wiosennej przyrody.
  • Unikaj nadmiaru wzorów. Zbyt duża ilość wzorów może odwrócić uwagę od tego co jest najważniejsze czyli od Was.
  • Rozważ dopasowanie strojów do siebie. Zalecam zawsze, abyś najpierw wybrała mamo strój dla siebie, a później dopasowała stroje pozostałych uczestników. Wiosną świetnie sprawdzą się kolory pastelowe, odcienie beżu, brązu, kolor musztardowy.
  • Wybierz ubrania, które są wygodne i które nie będą ograniczać waszych ruchów.

Jeśli będziesz miała pytania co do stroju zawsze możesz do mnie zadzwonić lub napisać. Na pewno razem coś dobierzemy.

Tu możesz zobaczyć także inną sesję rodzinną, którą wykonywałam także wiosną na warszawskim Żoliborzu.

Wiosenna sesja rodzinna lifestyle w kwitnących drzewach | Fotograf Warszawa

Jak widzisz sesja rodzinna w plenerze wiosną na tle kwitnących drzew to bardzo dobry pomysł. Napisz do mnie jeśli podoba Ci się taka sceneria do zdjęć!