fbpx
sesja noworodkowa warszawa
sesja noworodkowa warszawa
sesja noworodkowa warszawa

Sesja noworodkowa Warszawa

Sesje noworodkowe w domu stają się ostatnio coraz bardziej popularne.   Do tego stopnia, że na sesje z maluszkami zapisują się również rodzice, którzy wcześniej nawet nie myśleli o czymś takim jak fotografia noworodkowa lub byli do niej negatywnie nastawieni. Co sprawia, że zmieniają zdanie?

Kiedy po długich miesiącach oczekiwania, mały człowiek w końcu pojawia się na świecie i staje się całym Waszym światem zdajecie sobie sprawę, że chcecie zachować wszystkie te wspólne chwile jak najdłużej w pamięci. Dzięki mojej fotografii noworodkowej będzie to możliwe

Jak wygląda naturalna sesja noworodkowa w domu?

Naturalne sesje noworodkowe to sesje w w zaciszu Twojego domu/mieszkania. Sesje te są ciepłe,  spokojne, naturalne, w luźnej atmosferze, pełne prawdziwych emocji. Podczas sesji dokumentuje wasze wspólne chwile, waszą codzienność, rytuały, relacje z rodzeństwem. Bez zbędnych dodatków, które mogą niepotrzebnie odwracać uwagę od tego co moim zdaniem najważniejsze.  Na moich fotografiach nie zabraknie na pewno maleńkich stópek, rączek, słodkich minek i grymasów, przytulania i karmienia.

sesja noworodkowa warszawa - mama karmi noworodka

Czy moje mieszkanie nadaje się na domową sesję noworodkową?

Twój dom/mieszkanie to najodpowiedniejsze i najbezpieczniejsze miejsce na sesję noworodkową. Nowo narodzony maluch uczy się dopiero świata, który go otacza. Poznaje zapachy, zapamiętuje twarze. W domu czuje się najbezpieczniej. Dlatego dojeżdżam do ciebie i fotografuje twoją rodzinę w domowym zaciszu.  Sama sesja odbywa się w rytmie „slow”. Zazwyczaj trwa około 1,5h i jest podporządkowana noworodkowi. Podczas spotkania jest czas na przytulanie, karmienie, uspokajanie, przewijanie. Bez pośpiechu i dodatkowego stresu. Jeśli obawiasz się, czy twoje mieszkanie nadaję się do zdjęć, mogę Cię zapewnić, że na pewno TAK. Dla stworzenia pięknych kadrów potrzebuje jedynie Ciebie i twojej rodziny. Wnętrze jest dla mnie jedynie tłem.  Jedynie brak naturalnego światła może okazać się dla mnie problemem. 

Przed sesją otrzymasz ode mnie poradnik ze wskazówkami dotyczącymi doboru garderoby oraz przygotowania wnętrza waszego mieszkania. Nie ma tego dużo. Daje ci tylko kilka wskazówek jak poprawić estetykę. Nie musisz przed moim przyjściem podwijać rękawów i myć okien. Jeśli jednak masz obawy czy w mieszkaniu nie jest za mało światła, wyślij mi kilka zdjęć. Zobaczę wtedy twoje wnętrze i ocenię. Jestem też otwarta na rozmowę telefoniczną przed sesją. ta krótka 

sesja noworodkowa warszawa- rodzina z noworodkiem siedzi na łóżku w sypialni
mama leży z noworodkiem na łóżku i trzyma go za stópkę, w tle stoi tata ze starszą córką
sesja noworodkowa warszawa- rodzina z noworodkiem siedzi na fotelu i fotelu

Kiedy najlepiej umówić się na sesję noworodkową w Warszawie?

Sesję noworodkową w domu najlepiej jest przeprowadzić w pierwszych dwóch tygodniach życia dziecka. Oto kilka powodów, dlaczego ten okres jest zazwyczaj uznawany za idealny:

  1. Spokojniejszy przebieg sesji: W pierwszych dwóch tygodniach noworodki spędzają większość czasu śpiąc. Dlatego w tym czasie będzie łatwiej wykonać taką sesję, dziecko będzie wtedy spokojniejsze.
  2. Mniejsze problemy z kolką i skórą: W tym okresie noworodki rzadziej borykają się z problemami takimi jak kolka czy wysypka. Skóra dziecka jest jeszcze delikatna i wolna od wielu potencjalnych problemów skórnych.
  3. Brak sztywnego harmonogramu:  W ciągu pierwszych dwóch tygodni noworodki jeszcze nie wypracowały sobie wyraźnego harmonogramu, co oznacza większą elastyczność w planowaniu sesji.

Ile trwa sesja noworodkowa w domu?

Sesje noworodkową żądzą się swoimi prawami. Nie wykonuje ich w pośpiechu tylko powoli robiąc przerwy na karmienie, tulenie, przewinięcie. Dlatego też będę u Was tyle ile będzie trzeba. Sama sesja odbywa się w rytmie „slow”. Zazwyczaj trwa około 1,5h i jest podporządkowana noworodkowi. Podczas spotkania jest czas na przytulanie, karmienie, uspokajanie, przewijanie. Bez pośpiechu i dodatkowego stresu.

Najczęściej jednak sesje z nowodrodkowiem trwają około 1,5h do 2h.

sesja- noworodkowa -noworodek przytula się ze starszym bratem

Jak przygotować się do sesji noworodkowej w domu?

Sesje noworodkowe w domu nie wymagają specjalnie przygotowania. To jest właśnie ich duży plus! Przychodzę do Was do domu i przed rozpoczęciem sesji wspólnie decydujemy gdzie będziemy wykonywać sesję. Najczęściej będzie to Wasza sypialnia, kącik malucha czy duży pokój.

Dodatkowo przed sesją zdjęciową noworodkową możesz zwrócić uwagę na:

  • Sprawdź, czy temperatura w pomieszczeniu jest odpowiednia dla noworodka, aby uniknąć zmarznięcia. Upewnij się, że miejsce, w którym planujesz sesję, jest bezpieczne i odpowiednio przygotowane.
  • Sesję najlepiej zaplanować wokół czasu, gdy dziecko jest najbardziej sennie, a jeśli jest karmione piersią, to po ostatnim karmieniu. Moje doświadczenie podpowiada mi, że najlepszy czas na sesję to godziny przedpołudniowe.
  • Korzystaj z naturalnego światła, aby uzyskać miękkie, naturalne efekty. Wybierz pomieszczenie z dużymi oknami, które pozwoli na dostateczną ilość światła.

Pamiętaj, że każde dziecko jest inne, więc zawsze dostosowuj sesję do indywidualnych potrzeb i tempa noworodka.

Sesja noworodkowa z rodzeństwem

Sesja noworodkowa to także świetna okazja do uchwycenia więzi i relacji nowo narodzonego dziecka ze starszym rodzeństwem. Widok starszego brata lub siostry troszczącego się o malucha, głaszczącego go, całującego to bezcenna pamiątka. Maluszek będzie mógł w przyszłości przejrzeć te fotografie i zobaczyć, jak bardzo był kochany i otoczony opieką przez rodzeństwo od pierwszych chwil życia.

Aby sesja przebiegła bezstresowo również dla starszego dziecka warto z nim porozmawiać przed sesją i opowiedzieć co się wydarzy. Niech wie, że przyjdzie ciocia z aparatem, która zrobi Wam kilka zdjęć rodzinnych .

Przeczytaj na moim blogu

Sesja noworodkowa w Warszawie – wszystko, co musisz wiedzieć

Sesja noworodkowa w Warszawie – wszystko, co musisz wiedzieć

Sesja noworodkowa w Warszawie - wszystko, co musisz wiedziećSesja noworodkowa w Warszawie to to, co mogę dla Ciebie zrealizować. Zanim jednak podejmiesz tę decyzję, warto poznać wszystkie szczegóły takiego spotkania. A z pewnością będzie ono wielkim wydarzeniem dla...

Sesja noworodkowa – jak przygotować do niej rodzeństwo

Sesja noworodkowa – jak przygotować do niej rodzeństwo

Sesja noworodkowa - jak przygotować do niej rodzeństwoPojawienie się nowego członka rodziny to idealna okazja do uchwycenia waszych wspólnych chwil podczas sesji noworodkowej.  Jestem pewna, że nie możesz się już doczekać zdjęć Waszego malucha ze starszym bratem lub...

Domowa sesja noworodkowa – kilka wskazówek

Domowa sesja noworodkowa – kilka wskazówek

Domowa sesja noworodkowa - kilka wskazówekZbliża się pomału Wasza domowa sesja noworodkowa. Jesteście nią na pewno bardzo podekscytowani, ale być może macie jeszcze kilka wątpliwości i pytań co do jej przebiegu. To jest naturalne szczególnie, jeśli to Wasza pierwsza...

Sesja noworodkowa Warszawa opinie

Wybór odpowiedniego fotografa na sesję noworodkową może być trudny, biorąc pod uwagę ilość dostępnych na rynku specjalistów. Poszukiwania warto rozpocząć od przejrzenia portfolio tak, żeby być pewnym, że odpowiada Wam styl moich zdjęć.   Sprawdź także co mówią moje klientki na temat współpracy ze mną podczas sesji noworodkowych i nie tylko.  To najlepszy dowód dlaczego warto mi zaufać.

Podczas sesji brzuszkowej i noworodkowej Ola stworzyła niepowtarzalną atmosferę. Zapomnieliśmy o czujnym oku aparatu i mogliśmy poczuć się swobodnie, a także dobrze się bawić wraz z naszym starszym synem. Ola uchwyciła każdy wyjątkowy moment, gest czy uśmiech i wyczarowała z tego przepiękne rodzinne zdjęcia.

Gdy otwierałam po raz pierwszy galerię z każdej sesji, zapierało mi dech. Za każdym razem zachwycałam się estetyką zdjęć, naturalną kolorystyką i ujęciami. Ola stworzyła z wybranych zdjęć przytulny fotoalbum, który mogę oglądać bez końca.

Z całego serca polecam sesje zdjęciowe z Olą. 

Magda

Z Olą mieliśmy przyjemność spotkać się 3 razy w ciągu pół roku, na sesjach : brzuszkowo-rodzinnej, noworodkowej i na chrzcie. Niby osoba znaleziona „w internecie”, a zdecydowanie zaiskrzyło.

Za każdym razem zdjęcia były cudowne, wręcz nie mogliśmy się zdecydować co wybrać. Atmosfera luźna, profesjonalnie, ale nie formalnie, wszytko „jakoś” naturalnie się działo. Ola zdecydowanie wie jak uchwycić piękne momenty! Do tego wydruki, które otrzymaliśmy zapakowane były w taki sposób, że otwierając je aż łezka się kręci w oku – jak prezent, taki od serca. I właśnie tym sercem zdecydowanie pracuje Ola, to po prostu widać! Polecam po stokroć.

Dominika

Sesja noworodkowa Warszawa

Zapraszam Cię na sesję noworodkową w Twoim domu. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące sesji po prostu do mnie napisz.