Sesja noworodkowa Fresh48

Sesja noworodkowa Fresh48

4 kobiety na jednym zdjęciu – Sesja pokoleniowa na Dzień Mamy

 

Równy rok temu napisała do mnie Iwona z zapytaniem o taką właśnie sesję pokoleniową. Chciała zapamiętać na zdjęciu siebie, swoją mamę, babcię i swoją córkę.

Bardzo spodobał mi się ten pomysł, bo bardzo lubię takie sesję. Trochę niesztampowe, wymagające ode mnie indywidualnego podejścia.

Niestety pandemia i covid pokrzyżowały nam wtedy plany. Udało nam się spotkać za to w maju tego roku, przy okazji mini sesji, które organizowałam z okazji Dnia Mamy.
Sesja odbyła się w pięknym wnętrzu Studia Sikory.

Wiedziałam od początku, że sesja będzie inna niż zazwyczaj. Musiałam wykorzystać w niej zarówno swoje umiejętności pracy z trzylatką jak również z o ponad 70 lat od niej starszą prababcią.
Chciałam uchwycić ich temperament, ich relacje i więzi.

Patrząc na te zdjęcia widzę, że mi się to udało. Widzę cudowne kobiety, które są bardzo blisko siebie. Które się kochają, i które chcą tę miłość i bliskość zatrzymać w pamięci. Które są wpatrzone w najmłodszą kobietkę i które patrząc na nią mają wypisana na twarzy szczęście.

To ona dodaje im energii, nadaje rytm, rozśmiesza słodkimi minkami, rozczula szczerymi przytulasami.

Swoimi małymi rączkami pokrytymi pieczątkami obejmuje szyje prababci dając niespodziewanego buziaka i zaraz pędzi dalej żeby wykonać skok z kanapy.

 

 

mama całuje córeczkę
sesja pokoleniowa w warszawie
mała dziewczynka podskakuje za ręce z prababcią i mamą
mała dziewczynka z prababcią
sesja pokoleniowa w studio
babcia i prababcia z wnuczką
mała dziewczynka skacze z krzesła
4 kobiety na zdjęciu

Jeśli chcielibyście zachować w pamięci pierwsze wspólne chwile zaraz po narodzinach Waszego maleństwa to sesja noworodkowa fresh 48 jest właśnie dla Was. Ta naturalna sesja odbywa się jeszcze w szpitalu, pomiędzy 24-48 godziną życia dziecka.
Dzieci zmieniają się z godziny na godzinę, z dnia na dzień i dzięki takiej fotografii noworodkowej, będziecie mogli zapamiętać te chwile na długo.

Jak przebiega Fresh48 w szpitalu ?

Sesja fotograficzna trwa zazwyczaj około 60-90 minut, odwiedzam Was w godzinach wyznaczonych przez dany szpital do odwiedzin (i w godzinach kiedy jest jeszcze jasno na dworze). Sesja jest całkowicie naturalna, podporządkowana maleństwu i mamie. W trakcie naszego spotkania uchwycę dla Was pierwsze ziewnięcia, grymasy i słodkie minki, maleńkie stópki, dłonie, paluszki, pierwsze zmienianie pieluszki, karmienie. Będę obserwować wasze wspólne chwile, błysk w oku, kiedy patrzycie na Wasze maleństwo, uśmiechy i wypisane na twarzy szczęście. To jak tworzy się między Wami cudowna i wzruszająca więź.

Jak przygotować się do sesji noworodkowej Fresh48?

Do sesji wykorzystuje to co znajduję się w sali poporodowej. Będę fotografować wasze maleństwo w szpitalnym łóżeczku tzw. wanience, oraz w obrębie łóżka mamy. Warto mieć ze sobą w szpitalu, jednobarwne otulacze, białe pieluszki tetrowe, kocyki. Mama może mieć na sobie, szlafrok lub kardigan a tata jasny t-shirt lub jasną koszulę.
Przed sesją każda rodzina otrzyma ode mnie krótki przewodnik z informacjami jak najlepiej przygotować się do sesji.

Kiedy najlepiej umówić na sesje noworodkową w szpitalu?

Na sesję Warto umówić się jeszcze będąc w ciąży, podając termin porodu.
Rezerwuje sobie wtedy przybliżony czas naszego spotkania i jestem do Waszej dyspozycji po rozwiązaniu.

Jeśli podobają Ci się takie zdjęcia, zapraszam do kontaktu.

Mam na imię Ola i jestem fotografem rodzinnym. Moich klientów odwiedzam w Warszawie i okolicach, chętnie też podróżuje. Moje ulubione fotografie to te, przedstawiające emocje, opowiadające historie Waszej codzienności. Najczęściej spotykam się z wami na sesjach rodzinnych, noworodkowych i ciążowych, oraz podczas spotkań okolicznościowych jak roczek lub chrzest.