Sesja noworodkowa – dlaczego warto się zdecydować

Na sesji noworodkowej w domu Twoje maleństwo jest bezpieczne

4 kobiety na jednym zdjęciu – Sesja pokoleniowa na Dzień Mamy

 

Równy rok temu napisała do mnie Iwona z zapytaniem o taką właśnie sesję pokoleniową. Chciała zapamiętać na zdjęciu siebie, swoją mamę, babcię i swoją córkę.

Bardzo spodobał mi się ten pomysł, bo bardzo lubię takie sesję. Trochę niesztampowe, wymagające ode mnie indywidualnego podejścia.

Niestety pandemia i covid pokrzyżowały nam wtedy plany. Udało nam się spotkać za to w maju tego roku, przy okazji mini sesji, które organizowałam z okazji Dnia Mamy.
Sesja odbyła się w pięknym wnętrzu Studia Sikory.

Wiedziałam od początku, że sesja będzie inna niż zazwyczaj. Musiałam wykorzystać w niej zarówno swoje umiejętności pracy z trzylatką jak również z o ponad 70 lat od niej starszą prababcią.
Chciałam uchwycić ich temperament, ich relacje i więzi.

Patrząc na te zdjęcia widzę, że mi się to udało. Widzę cudowne kobiety, które są bardzo blisko siebie. Które się kochają, i które chcą tę miłość i bliskość zatrzymać w pamięci. Które są wpatrzone w najmłodszą kobietkę i które patrząc na nią mają wypisana na twarzy szczęście.

To ona dodaje im energii, nadaje rytm, rozśmiesza słodkimi minkami, rozczula szczerymi przytulasami.

Swoimi małymi rączkami pokrytymi pieczątkami obejmuje szyje prababci dając niespodziewanego buziaka i zaraz pędzi dalej żeby wykonać skok z kanapy.

 

 

mama całuje córeczkę
sesja pokoleniowa w warszawie
mała dziewczynka podskakuje za ręce z prababcią i mamą
mała dziewczynka z prababcią
sesja pokoleniowa w studio
babcia i prababcia z wnuczką
mała dziewczynka skacze z krzesła
4 kobiety na zdjęciu

Zachowaj najpiękniejsze wspólne chwile ze swoim maleństwem na naturalnej sesji noworodkowej w Waszym domu.

Twój skarb jest już na świecie, a Ty starasz się zachować wszystkie ważne momenty w pamięci? Chwile są ulotne, a wspomnienia szybko blakną? Nie musisz od razu pakować pieluch i rezerwować studia fotograficznego, żeby uwiecznić swoje maleństwo na sesji zdjęciowej. Ze mną możesz wykonać sesję noworodkową w zaciszu Twojego domu. To Wasz czas, dlatego nie pozwól go zakłócić. Dowiedz się, dlaczego warto zaprosić mnie do siebie z okazji narodzin dziecka i zarezerwuj Waszą pierwszą sesję zdjęciową.

6 powodów, dla których warto zrobić sesję noworodkową w domu

1. Pozostań ze swoim maluszkiem w strefie komfortu

Najpiękniejsze ujęcia, jakie można uchwycić aparatem powstają tam, gdzie czujesz się dobrze. Po narodzinach dziecka dom to Wasz azyl, w którym najłatwiej o swobodę i naturalność. Na sesji noworodkowej w domu nie musisz stresować się światłami, aranżacją, fryzurą czy strojem. W każdej sytuacji – podczas wspólnej zabawy, przewijania, karmienia czy usypiania, wybiorę takie kadry, które pokażą Waszą wyjątkową relację, bliskość i niewyobrażalne szczęście.
2. Na sesji noworodkowej w domu Twoje maleństwo jest bezpieczne
Pierwsze miesiące to szczególny czas dla dziecka, ponieważ jego system odpornościowy dopiero się rozwija. Sesja noworodkowa w domu, bez konieczności odwiedzania z maluszkiem obcych miejsc, pozwala uniknąć zarazków i infekcji. Ponadto, w pierwszych tygodniach dziecko zaczyna dostrzegać otoczenie. Dom to miejsce, które maleństwo zdążyło już poznać i tutaj czuje się bezpiecznie. Nie ma więc lepszej lokalizacji dla noworodkowej sesji fotograficznej.
3. Zrób użytek z dziecięcego pokoiku
Wiem, jak to jest oczekując dziecka… kupujesz bajeczną drewnianą kołyskę, wybierasz śliczne zasłonki i urocze przytulanki, a gdy Twoje maleństwo pojawia się na świecie, nie odstępuje Cię na krok, nawet w nocy. Niespodziewanie ten piękny dziecięcy pokoik, który z takim zaangażowaniem urządzałaś, staje się wyłącznie tłem Waszego codziennego życia. Ale nic nie musi się zmarnować. Wykorzystaj to wnętrze i pozwól, że sfotografuję Twoje maleństwo w jego pierwszej kołysce – na pamiątkę.
4. To będzie Wasza wyjątkowa sesja noworodkowa

Dom to rodzinna historia. Bez względu na to, czy mieszkacie w wynajmowanym mieszkaniu, w nowym apartamentowcu, czy willi pod miastem – jest to część Waszego życia i Waszej historii. Zachowaj te chwile, bo może kiedyś będziesz wspominać to miejsce z sentymentem i opowiadać swojemu dziecku, gdzie spędziło pierwsze lata swojego życia. Zdjęcia w Waszym domu nie będą sztampowe, jak w kolorowych magazynach, lecz oryginalne i wyjątkowe, takie jak Wy.

5. Nie pakuj całej wyprawki, to ja przyjadę z aparatem do Was
W pierwszych miesiącach, każde wyjście z dzieckiem z domu, to wielka wyprawa. Musisz spakować pieluszki tetrowe, pampersy, kremy, ubranka na zmianę, smoczki, a czasem i butelki… Lista potrafi nie mieć końca. Zapomnij o tym i niech sesja noworodkowa będzie przyjemnym doświadczeniem. Jeśli zaprosisz mnie do siebie, wszystkie potrzebne akcesoria do pielęgnacji maleństwa będziesz miała w każdej chwili pod ręką. Bez stresu, że mogłaś zapomnieć czegoś z domu.
6. Sesja noworodkowa dostosowana do Twojego maluszka
Podczas sesji noworodkowej w Twoim domu, to Ty ustalasz reguły. Jeśli Twoje maleństwo będzie zmęczone albo będziesz chciała nakarmić je poza obiektywem aparatu, zrobimy przerwę i będziemy kontynuować, gdy będziecie na to gotowi. Dostosuję się do Was i rozkładu Waszego dnia, abyście mieli pełen komfort podczas naszego spotkania. W takich okolicznościach zdjęcia po prostu muszą wyjść pięknie.
Jeśli i Ty chcesz zrobić swojemu dziecku wspaniały prezent i zatrzymać Wasze pierwsze wspólne chwile na profesjonalnych fotografiach, skontaktuj się ze mną i już dzisiaj zarezerwuj termin sesji noworodkowej w Twoim domu.