fbpx

Reportaż z Chrztu – Czego możesz się spodziewać?

starsza siostra ubiera do chrztu

Reportaż z Chrztu – Czego możesz się spodziewać?

 

Wybór fotografa na Chrzest to często  nie lada trudne zadanie.

Pytając Was o to jak do mnie trafiliście, okazuje się, że najczęściej poprzez polecenia. Cieszy mnie to ogromnie, bo oznacza to, że moi klienci są bardzo zadowoleni z naszej współpracy i polecają moje usługi rodzinie i znajomym. 

Zdąża się jednak, że nie macie od kogo wziąść kontaktu do fotografa. Szukacie wtedy fotografa na chrzest w gąszczu ofert. Ich ilość może przyprawić o ból głowy. 

Tym wpisem chciałabym Ci opowiedzieć czego możesz się spodziewać po współpracy ze mną. Być może ułatwi Ci to wybór i to właśnie z Twoją rodziną spotkam się na reportażu z Chrztu.

 

 1. Reportaż z chrztu – przygotowania

 

Przygotowania do Chrztu to zdecydowanie moja ulubiona część reportażu z Chrztu. W zaciszu Waszego mieszkania powstają zazwyczaj najpiękniejsze ujęcia waszej rodziny. Obserwuje jak się przytulacie, wygłupiacie, karmicie i ubieracie. 

Czasem jesteście sami, a bywa, że na przygotowaniach zjawiają się także dziadkowie, rodzice Chrzestni lub cała rodzina. Bywa, że w mieszkaniu staje się wesoło, gwarno i tłoczno. 

Zazwyczaj przyjeżdżam do Was na godzinę przed wyjście do kościoła. Ten czas idealnie wystarcza na uchwycenie najważniejszych momentów. Lubię fotografować dodatki, ubranko, szatkę, świece. W końcu to nie odzowną cześć tego dnia.  Następnie obserwuje Was jak wspólnie ubieracie Wasze dziecko. Jak często słodko pomaga przy tym starsza siostra lub brat. 

Na koniec jest zawsze chwila na Waszą sesję rodzinną.

Lubię przygotowania również za to, że dają one nam okazję do bliższego poznania. Oswojenia się ze mną i z aparatem, przełamania pierwszych lodów z dziećmi.

 2. Reportaż z chrztu – ceremonia

 

Po przygotowaniach udaje się z Wami do kościoła. Posiadam legitymację pozwalającą fotografować podczas uroczystości liturgicznych.

W trakcie ceremonii stoję zazwyczaj blisko Was i jestem tzw. cichym obserwatorem. Często się zdążą, że daje Wam wskazówki jak najlepiej trzymać dziecko, żeby dobrze było widoczne w kadrze. Po ceremonii mamy zawsze trochę czasu na sesję rodzinną, zdjęcia grupowe, z Chrzestnymi, dziadkami.  Możemy je wykonać na tle ołtarza lub na zewnątrz na terenie  kościoła, jeśli pogoda na to pozwala.

 3. Reportaż z chrztu – przyjęcie

 

Po ceremonii jeśli macie ochotę chętnie będę Wam towarzyszyć na rodzinnym przyjęciu. Nie ważne czy odbywa się ono w restauracji czy w Waszym domu. Jestem wtedy do Waszej dyspozycji. Zazwyczaj wykonuje w tym czasie ujęcia typowo reportażowe jak również bardziej tradycyjne portrety samego dziecka czy rodziny. W Twojej galerii zdjęć nie zabraknie zdjęć z dziadkami, ciocią, chrzestnymi czy z Wami. Najczęściej jestem z Wami do momentu podania tortu tj około 2h.

zdjęcia profesjonalny fotograf
dziecko leży na kokonie
reportaż z Chrztu sukienka
spotkanie rodzinne podczas chrztu
spotkanie rodzinne podczas chrztu
przygotowania do chrztu w domu
sesja rodzinna podczas Chrztu
przygotowania do Chrztu
ubieranie dziecka do chrztu
starsza siostra ubiera do chrztu
ceremonia chrztu
polewanie główki chrzest
zdjęcie grupowe chrzst
tort chrzest
składanie życzeń chrzst
życzenia chrzest
portret chrzest