Wiosenna sesja rodzinna lifestyle w kwitnących drzewach | Fotograf Warszawa

fotografia rodzinnawarszawa

4 kobiety na jednym zdjęciu – Sesja pokoleniowa na Dzień Mamy

 

Równy rok temu napisała do mnie Iwona z zapytaniem o taką właśnie sesję pokoleniową. Chciała zapamiętać na zdjęciu siebie, swoją mamę, babcię i swoją córkę.

Bardzo spodobał mi się ten pomysł, bo bardzo lubię takie sesję. Trochę niesztampowe, wymagające ode mnie indywidualnego podejścia.

Niestety pandemia i covid pokrzyżowały nam wtedy plany. Udało nam się spotkać za to w maju tego roku, przy okazji mini sesji, które organizowałam z okazji Dnia Mamy.
Sesja odbyła się w pięknym wnętrzu Studia Sikory.

Wiedziałam od początku, że sesja będzie inna niż zazwyczaj. Musiałam wykorzystać w niej zarówno swoje umiejętności pracy z trzylatką jak również z o ponad 70 lat od niej starszą prababcią.
Chciałam uchwycić ich temperament, ich relacje i więzi.

Patrząc na te zdjęcia widzę, że mi się to udało. Widzę cudowne kobiety, które są bardzo blisko siebie. Które się kochają, i które chcą tę miłość i bliskość zatrzymać w pamięci. Które są wpatrzone w najmłodszą kobietkę i które patrząc na nią mają wypisana na twarzy szczęście.

To ona dodaje im energii, nadaje rytm, rozśmiesza słodkimi minkami, rozczula szczerymi przytulasami.

Swoimi małymi rączkami pokrytymi pieczątkami obejmuje szyje prababci dając niespodziewanego buziaka i zaraz pędzi dalej żeby wykonać skok z kanapy.

 

 

mama całuje córeczkę
sesja pokoleniowa w warszawie
mała dziewczynka podskakuje za ręce z prababcią i mamą
mała dziewczynka z prababcią
sesja pokoleniowa w studio
babcia i prababcia z wnuczką
mała dziewczynka skacze z krzesła
4 kobiety na zdjęciu

Dziś chciałabym Wam opowiedzieć o moim podejściu do fotografowania rodzin podczas sesji rodzinnych. Jako mama dążę zawsze do tego, aby moje dzieci były uchwycone na zdjęciach w możliwie naturalny sposób, który pokaże ich osobowości, relacje pomiędzy nimi. Na zdjęciu wolę zachować prawdziwy uśmiech zamiast tego sztucznego w stronę aparatu. Tymi samymi zasadami kieruje się fotografując rodziny. Dzięki doświadczeniu potrafię podczas sesji rodzinnej uchwycić prawdziwy wybuch śmiechu, naturalne gesty, spojrzenia. 
Duży nacisk kładę również na to, aby sama sesja rodzinna przebiegała w luźnej, nieskrępowanej atmosferze. To spotkanie ma być przede wszystkich dobrą zabawą, waszym mile spędzonym czasem. Najpiękniejsze są dla mnie autentyczne emocje, dlatego staram się, aby podczas sesji rodzinnej rodzina spędziła ze sobą mile czas, na zabawie, śmianiu się, wygłupach, bieganiu. 
Dzięki temu, fotografie, które otrzymacie z sesji będą Wam przypominać przede wszystkim o tym mile spędzonym dniu razem i o tym jak dobrze się razem bawiliście. 

 

Fotografia rodzinna Warszawa – już teraz umów się na swoją sesję !