Trzy powody dla których powinnaś zdecydować się na sesję ciążową

4 kobiety na jednym zdjęciu – Sesja pokoleniowa na Dzień Mamy

 

Równy rok temu napisała do mnie Iwona z zapytaniem o taką właśnie sesję pokoleniową. Chciała zapamiętać na zdjęciu siebie, swoją mamę, babcię i swoją córkę.

Bardzo spodobał mi się ten pomysł, bo bardzo lubię takie sesję. Trochę niesztampowe, wymagające ode mnie indywidualnego podejścia.

Niestety pandemia i covid pokrzyżowały nam wtedy plany. Udało nam się spotkać za to w maju tego roku, przy okazji mini sesji, które organizowałam z okazji Dnia Mamy.
Sesja odbyła się w pięknym wnętrzu Studia Sikory.

Wiedziałam od początku, że sesja będzie inna niż zazwyczaj. Musiałam wykorzystać w niej zarówno swoje umiejętności pracy z trzylatką jak również z o ponad 70 lat od niej starszą prababcią.
Chciałam uchwycić ich temperament, ich relacje i więzi.

Patrząc na te zdjęcia widzę, że mi się to udało. Widzę cudowne kobiety, które są bardzo blisko siebie. Które się kochają, i które chcą tę miłość i bliskość zatrzymać w pamięci. Które są wpatrzone w najmłodszą kobietkę i które patrząc na nią mają wypisana na twarzy szczęście.

To ona dodaje im energii, nadaje rytm, rozśmiesza słodkimi minkami, rozczula szczerymi przytulasami.

Swoimi małymi rączkami pokrytymi pieczątkami obejmuje szyje prababci dając niespodziewanego buziaka i zaraz pędzi dalej żeby wykonać skok z kanapy.

 

 

mama całuje córeczkę
sesja pokoleniowa w warszawie
mała dziewczynka podskakuje za ręce z prababcią i mamą
mała dziewczynka z prababcią
sesja pokoleniowa w studio
babcia i prababcia z wnuczką
mała dziewczynka skacze z krzesła
4 kobiety na zdjęciu

Wiele z Nas, kobiet w ciąży, może mieć wątpliwości co do fotografowania siebie i swojego ciała w ciąży. Świetnie to rozumiem, ponieważ sama będąc dwa razy w ciąży czułam się mało atrakcyjnie. Nasze ciało się zmienia i nie zawsze wygląda tak jakbyśmy chciały. Do tego być może obawiasz się, że podczas sesji ciążowej będziesz w centrum uwagi i będziesz musiała pozować.

Chciałabym Ci podać 3 powody, dla których powinnaś się na taką sesję zdecydować:

 

  • Po pierwsze twoje ciało się zmienia i ma do wykonania wspaniałe zadanie. W twoim ciele rozwija się nowy człowiek, a twoje serce dosłownie bije dla Dwojga. Dla mnie jest to niesamowite, że ciało kobiety ma taką moc i może podtrzymać życie dwojga ludzi.  To jest powód dla którego warto zatrzymać w kadrze to jak ono wygląda i jak się w tym czasie zmieniło.
  • Po drugie wraz z pojawieniem się dziecka zmieni się twoje życie. Wszystko jedno czy jest to twoje pierwsze, trzecie czy piąte dziecko. Wraz z pojawieniem się nowego członka rodziny zmieni się dosłownie wszystko. Oczywiście zmiana będzie na lepsze, ale to kim jesteście teraz powinno zostać udokumentowana.
  • Po trzecie pamięć bywa krótkotrwała i już wkrótce nie będziesz pamiętać jak to było będąc w ciąży. Moje dzieci są małe, syn ma nieco ponad 4 lata a córka 2,5 i niestety z obu ciąż mam zaledwie kilka zdjęć. Czasem próbuje sobie przypomnieć jak wyglądałam w tym czasie i  niestety nie pamiętam. Uwierz mi, że nawet jeśli nie lubisz bycia w ciąży będziesz chciała powrócić do czasu jak to było i moje fotografie ci to umożliwią.Dodatkowy czwarty powód 🙂
    Zasługujesz na to aby mieć zdjęcia w ciąży, poczujesz się dzięki temu ładnie i wyjątkowo. Mam nadzieję, że udało mi się Ciebie przekonać 🙂