Maleńka Basia – sesja noworodkowa Warszawa

sesja noworodkowa fotograf warszawa

4 kobiety na jednym zdjęciu – Sesja pokoleniowa na Dzień Mamy

 

Równy rok temu napisała do mnie Iwona z zapytaniem o taką właśnie sesję pokoleniową. Chciała zapamiętać na zdjęciu siebie, swoją mamę, babcię i swoją córkę.

Bardzo spodobał mi się ten pomysł, bo bardzo lubię takie sesję. Trochę niesztampowe, wymagające ode mnie indywidualnego podejścia.

Niestety pandemia i covid pokrzyżowały nam wtedy plany. Udało nam się spotkać za to w maju tego roku, przy okazji mini sesji, które organizowałam z okazji Dnia Mamy.
Sesja odbyła się w pięknym wnętrzu Studia Sikory.

Wiedziałam od początku, że sesja będzie inna niż zazwyczaj. Musiałam wykorzystać w niej zarówno swoje umiejętności pracy z trzylatką jak również z o ponad 70 lat od niej starszą prababcią.
Chciałam uchwycić ich temperament, ich relacje i więzi.

Patrząc na te zdjęcia widzę, że mi się to udało. Widzę cudowne kobiety, które są bardzo blisko siebie. Które się kochają, i które chcą tę miłość i bliskość zatrzymać w pamięci. Które są wpatrzone w najmłodszą kobietkę i które patrząc na nią mają wypisana na twarzy szczęście.

To ona dodaje im energii, nadaje rytm, rozśmiesza słodkimi minkami, rozczula szczerymi przytulasami.

Swoimi małymi rączkami pokrytymi pieczątkami obejmuje szyje prababci dając niespodziewanego buziaka i zaraz pędzi dalej żeby wykonać skok z kanapy.

 

 

mama całuje córeczkę
sesja pokoleniowa w warszawie
mała dziewczynka podskakuje za ręce z prababcią i mamą
mała dziewczynka z prababcią
sesja pokoleniowa w studio
babcia i prababcia z wnuczką
mała dziewczynka skacze z krzesła
4 kobiety na zdjęciu

Maleńka Basia – sesja noworodkowa Warszawa

Jeśli miałabym opisać jak wyglądają moje sesje noworodkowe, powiedziałabym, że są spokojne, wyluzowane  i bezstresowe.

Zawsze umawiam sesje noworodkowe w okolicach godziny 9-10, ponieważ z doświadczenia wiem, że dzieci rano są bardziej spokojne. Również światło w waszych domach jest wtedy najbardziej odpowiednie.

Przejeżdzam do was do domu i obserwuje jak wasz dom budzi się do życia. Kawa się parzy. Mama szykuje się i maluje, prawdopodobnie pierwszy raz od momentu urodzenia maleństwa. Jeśli jest rodzeństwo zazwyczaj biega w majteczkach bądź pieluszce. No i jest jeszcze tata, który jest wyluzowany i pomaga w uporządkowaniu rzeczy.

Podczas sesji nigdy nie proszę was, abyście zrobili jakieś dziwne lub niekomfortowe pozy. Pozwalam noworodkowi by to on nadawał sesji rytm.  Jeśli potrzebne jest karmienie co 10 minut, świetnie :).  Jeśli dziecko nie jest śpiące przez całą sesje, pięknie 🙂  Jeśli dziecko śpi całą sesję, cudownie 🙂

Tym razem mała Basia, była bardzo spokojna a efekty tego możecie zobaczyć poniżej.